Wtorek, 6 Czerwiec 2023 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Wszechświat wg Wolszczana
: 24/02/04 - 09:05:02 przez Admin
 
Olbrzymie zainteresowanie wzbudził zainaugurowany wczoraj w Toruniu cykl wykładów profesora Aleksandra Wolszczana, wybitnego astrofizyka, odkrywcy pierwszego pozasłonecznego układu planetarnego, wykładowcy The Pennsylvania State University i UMK - donoszą "Nowości".

Według gazety, aula główna UMK wypełniona była niemal do ostatniego miejsca. Tylko przez Internet zgłosiło się pół tysiąca zainteresowanych tymi zajęciami studentów. Profesor Wolszczan podkreślił, że to eksperyment - takie międzywydziałowe wykłady to u nas ewenement.

Trzydniowy monograficzny wykład zatytułowany "Życie we wszechświecie" adresowany jest do osób studiujących na kierunkach nawet bardzo odległych od nauk matematyczno-przyrodniczych. Zakończy się dwuczęściowym egzaminem testowym dla tych studentów, którzy będą chcieli mieć wpis w indeksie.

Dziś kolejne spotkanie - nosić będzie tytuł "Od wielkiego wybuchu do życia na Ziemi", zaś środowe - "Od wielkiego wybuchu do życia na Ziemi" oraz "Powstanie i ewolucja życia na Ziemi". Druga część cyklu planowana jest na maj - informują kujawsko-pomorskie "Nowości".

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.