Sobota, 15 Czerwiec 2024 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Astronauci musieli jeść słodycze
: 30/12/04 - 10:47:44 przez Admin
 
Dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - Amerykanin i Rosjanin - musiało przez pięć tygodni polegać na słodyczach, ponieważ ich poprzednicy prawie całkowicie opróżnili spiżarnię.

Obaj straciliśmy po kilka kilogramów - mówił ze stacji ISS amerykański astronauta Leroy Chiao. - Musieliśmy jeść mniej więcej o połowę mniej tego, co nazwałbym normalnym posiłkiem: mięsa, ziemniaków i jarzyn. Kalorie uzupełnialiśmy słodyczami.

Chiao oraz rosyjski kosmonauta Saliżan Szaripow, który przyleciał na ISS w październiku, musieli zmniejszyć swoje dzienne racje żywnościowe, ponieważ poprzednia załoga korzystała z ich zapasów. Amerykanin tłumaczył, że poprzednicy mieli na to pozwolenie, ale nikt nie sprawdził, jak dużo zjedli, aż do chwili, w której obecnej załodze zaczęło brakować jedzenia.

Kiedy dwaj astronauci sprawdzili stan spiżarni, okazało się, że zostało tylko dużo słodyczy i deserów. Rozdzielili racje w taki sposób, żeby starczyło im do momentu przybycia zaopatrzenia.

W sobotę bezzałogowy rosyjski statek towarowy Progress M-51 dostarczył na stację kosmiczną 2,5 tony żywności, wody i wyposażenia, a także zdjęcia rodzin kosmonautów i gwiazdkowe prezenty.

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.