Piątek, 26 Kwiecień 2024 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Łatanie stacji kosmicznej
: 12/01/04 - 16:54:53 przez Admin
 
Moduł "Destiny" Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) został czasowo zakonserwowany - poinformowała rosyjska agencja ITAR-TASS. Moduł najprawdopodobniej ma szczelinę w zewnętrznej izolacji iluminatora, przez którą ze stacji ucieka powietrze.

Oznacza to także, że amerykański astronauta Michael Foale będzie musiał czasowo przenieść się do rosyjskiego segmentu ISS. Do środy astronauci przeniosą do rosyjskiego modułu całą dokumentację, wodę i żywność.

Przedstawiciel rosyjskiej korporacji rakietowo-kosmicznej "Energia", Paweł Winogradow, zapowiedział, że załoga ISS w środę całkowicie odizoluje moduł "Destiny" od stacji, co zapewni hermetyczność pozostałych modułów ISS.

Załoga uszczelniła wadliwą izolację iluminatora "Destiny". Nadal jednak sprawdza, czy ta właśnie nieszczelność jest jedyną przyczyną spadku ciśnienia powietrza na ISS.

Kontrolerzy naziemni ustalili, że na ISS ciśnienie zaczęło spadać 22 grudnia. Przez dwa tygodnie astronauci przeprowadzali szczegółowe kontrole wszystkich urządzeń stacji, w tym także systemów izolacji. Ciśnienie spadło już do wartości bliskiej poziomowi, przy którym będzie za niskie, aby dobrze działały niektóre urządzenia na ISS.

Spadek ciśnienia nie stwarza jednak zagrożenia dla dwóch astronautów na pokładzie, Rosjanina Aleksandra Kaleriego i Michaela Foale'a z NASA.

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.