Sobota, 15 Czerwiec 2024 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Dwóch astronautów na spacerze
: 24/02/04 - 09:04:27 przez Admin
 
Amerykańskie kierownictwo międzynarodowej stacji kosmicznej planuje wyjście dwóch astronautów na kilka godzin na zewnątrz pojazdu mimo obaw, że może to być niebezpieczne - pisze "Washington Post".

Spacer kosmiczny w wykonaniu Amerykanina Michaela Foale'a i Rosjanina Aleksandra Kaleriego ma się odbyć w czwartek i trwać 5 godzin i 40 minut. Obaj mają jednocześnie przebywać na zewnątrz orbitującej stacji, która w tym czasie będzie zdalnie pilotowana przez kontrolerów lotu na Ziemi.

Jak wynika z dokumentów NASA, w lipcu ub.r. naziemni menedżerowie stacji wypowiadali się przeciwko spacerowi, w każdym razie w tym terminie, uważając, że pociąga za sobą niepotrzebne ryzyko.

Menedżerowie zmienili zdanie pod naciskiem Rosjan, którzy twierdzą, ze wykonanie eksperymentów naukowych, zaplanowanych na czas spaceru, jest niezbędne do wywiązania się Rosji z kontraktów zawartych z japońskimi i europejskimi agencjami kosmicznymi.

Jednak niektórzy pracownicy NASA podobno nadal wyrażają niepokój z powodu spaceru, który - ich zdaniem - nie jest pilny i mógłby się przynajmniej odbyć później.

Po katastrofie amerykańskiego wahadłowca Columbia, po której zawieszono na razie loty pozostałych promów kosmicznych, dalsze losy międzynarodowej stacji kosmicznej zależą wszakże w większym stopniu od Rosji, która swoimi statkami dowozi na jej pokład sprzęt, żywność i inne dostawy.

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.