Piątek, 26 Kwiecień 2024 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Niezwykłe zjawisko na niebie
: 16/03/04 - 10:01:30 przez Admin
 
Po 22 marca będziemy mieli okazję podziwiania na niebie ciekawej konfiguracji pięciu planet i Księżyca - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Po nowiu Księżyca, który w tym miesiącu wystąpi 21 marca, będziemy mieli okazję do podziwiania na niebie jednocześnie pięciu planet i Księżyca.

W dniach 23-24 marca, ponad pół godziny po zachodzie Słońca, między godziną 18.30 a 19. tuż nad zachodnim horyzontem, tylko na wysokości 10 stopni, dojrzymy Merkurego, a znacznie wyżej - na wysokości 35 stopni - bardzo jasną Wenus. Pomiędzy nimi będzie świecił wąski sierp Księżyca.

Jakieś 10 stopni na zachód od Wenus znajdziemy czerwonawego Marsa. Saturn będzie w tym czasie górował na wysokości 60 stopni, a Jowisz widoczny w gwiazdozbiorze Lwa będzie świecił niespełna 30 stopni nad południowo-wschodnim horyzontem.

Wieczorem 24 marca Księżyc znajdzie się tylko trzy stopnie od Wenus.

Wieczorem 25 marca, konfiguracja planet nie zmieni się, tylko zwiększający swoją fazę Srebrny Glob znajdzie się między Wenus a Marsem. O 2 w nocy 26 marca Księżyc znajdzie się w odległości tylko 3 minut kątowych od Marsa!

Przez kolejne 3 dni Srebrny Glob będzie świecił pomiędzy Marsem a Saturnem, a od 29 marca pomiędzy Saturnem i Jowiszem. W nocy z 28 na 29 marca nasz naturalny satelita zbliży się na odległość 4 stopni od Saturna.

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.