Niedziela, 3 Marzec 2024 
 
 Menu Główne
>>> Strona główna
>>> Forum
>>> Artykuły
>>> Linki
>>> Statystyka
>>> Pierwsze 10
>>> Rekomenduj
 
 
 Szukaj

 
 
 Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowych wersjach, dodatkach albo aktualizacji strony - podaj swój e-mail i zapisz się !
Email:

Dodaj  Usuń
 
 
 Panel
>>> Pomoc
>>> Nowy użytkownik
>>> Logowanie
 
 
 Kto zalogowany
Goście: 1
Użytkownicy: 0
 
 
 Kontakt

left e-mail
ICQ: 230809939
Gadu-Gadu: 749783

 
 


Od poniedziałku astronomiczne lato
: 20/06/04 - 10:53:55 przez Admin
 
W poniedziałek Słońce wstępuje w znak Raka, rozpoczynając astronomiczne lato. Zdaniem meteorologów, będzie ono jednak w tym roku należało do chłodnych.

Począwszy od równonocy wiosennej 20 marca Słońce cały czas wznosi się coraz wyżej ponad równik niebieski aż do momentu przesilenia letniego, które wystąpi w tym roku 21 czerwca o godzinie 2:57.

Tym samym Słońce wstępuje w znak Raka i rozpoczyna astronomiczne lato. Od tego momentu dni powoli stają się coraz krótsze.

Tegoroczne lato zapowiada się jednak chłodne i deszczowe - uważa klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prof. Halina Lorenc. Jej zdaniem dopiero w sierpniu będzie prawdziwie letnia pogoda.

"Taki rok z chłodnym latem nie jest jakimś wyskokiem klimatycznym. Ostatnio zdarzyło się to w 1993 roku. Od 1994 roku - każde lato było albo znacznie cieplejsze albo co najmniej normalne. W ostatnich dziesięcioleciach mamy wyraźną tendencję do ocieplania. Występuje tu pewna cykliczność - mniej więcej co 8 lat przypada rok z chłodnym sezonem letnim" - wyjaśniła prof. Lorenc.

Jeśli tegoroczne lato będzie chłodne - to w przyszłym roku może być upalne. "Po bardzo chłodnym lecie w 1993 roku - lato 1994 było bardzo ciepłe" - przypomniała prof. Lorenc.

Komentarz:

Nie ma komentarzy.

   
 
 Głosowanie
Czy odkryty niedawno nowy obiekt większy od Plutona powinien zostać uznany za planetę?
 
Tak
Nie
Nie wiem
 

 
 
 Kalendarz
Dzisiaj są imieniny:
>> więcej
 
 
 Reklama
AstroNET - Polski Portal Astronomiczny
SONDY KOSMICZNE
 
 
   Copyright © by Arkadiusz Jarecki 2000-2011. All rights reserved.